OULUN NORMAALIKOULU
KOSKELA

Tänään on

18. marraskuuta 2017
klo 01:10

Nimipäiväänsä viettävät

Tenho, Jousia, Max

Ulkolämpötila

0.6 °C

Luokka 6A/15

Yhteiset tiedotteet

EN AB S.52 a-tehtävät

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Wed Nov 8 17:52:38 2017

EN AB s.51 3a

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Tue Nov 7 18:05:43 2017

RU 13.9. Kirjoita "Del 1/Dialog 1" sanat vihkoon suomeksi ja ruotsiksi. Opettele sanat. Kirja s. 30.

Viimeksi muokannut Anu Pitkänen / Wed Sep 13 09:43:29 2017

EN Sanakoe huomenna SB s.14

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Tue Sep 12 13:49:44 2017

RU, ke 23.8. Harjoittele sanat kirjasta s. 12.

Viimeksi muokannut Anu Pitkänen / Wed Aug 23 13:15:05 2017

RU: ti 22.8. Harjoittele suomesta ruotsiksi ja ruotsista suomeksi oppiainesanasto s. 15 kirjasta.

Viimeksi muokannut Anu Pitkänen / Tue Aug 22 14:15:27 2017

EN: Sanakoe perjantaina s.94 SB

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Wed May 17 06:42:23 2017

EN koe Unit 3: valmistaudu kokeeseen kpl 7,8,9

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Tue Feb 14 10:38:46 2017

EN koe Unit 2: valmistaudu kokeeseen kpl 4,5,6; t.3a ja t.6 joka kappaleesta

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Thu Dec 1 12:21:08 2016

EN Lue kappale 6 tehtäväkirja s.65 t.3 ja 4a

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Mon Nov 21 12:52:55 2016

EN SB:kuvasanasto s.38 (tietotekniikka-aiheiset sanat)

Viimeksi muokannut Anne Metso-Mikkonen / Tue Nov 15 17:11:38 2016